Zračne luke 50 sada su #CarbonNeutral u Europi

| Listopada 16, 2019
Uoči COP25, koji će sljedećeg mjeseca započeti u Santiago de Čileu, europsko trgovačko tijelo zračne luke ACI EUROPE danas je izvijestilo o napretku koji su zračne luke postigle u obvezi do 100 zračnih luka 2030 do ugljika1, Ta obveza glavni je privremeni korak prema njihovoj Neto Zero 2050 vizijom i založom2 - koji je dio šire strategije održivosti zračnih luka3 pokrenula prošlog lipnja ACI EUROPE.

Uspješnom nadogradnjom šest zračnih luka Laponije danas4 kojom upravlja Finavia (finski zračni prijevoznik) do razine 3 + Neutralnost globalnog standarda upravljanja CO2-om, Aerodrom za karbon akreditaciju, u Europi sada postoje 50 zračne luke neutralne prema ugljiku5.

Generalni direktor ACI EUROPE Olivier Jankovec rekao je: „Samo 3 godina nakon što je 100 zračne luke preuzeo 2030 zračnu luku, europska zračna luka već je na pola puta za postizanje tog cilja. Zračne luke 50 koje su postale neutralne prema ugljiku u skladu s akreditacijom karbona za zračnu luku dočekuju više od jedne četvrtine putničkog prometa na kontinentu - uz kombinaciju kombinacija glavnih čvorišta i manjih regionalnih zračnih luka. "

Neutralnost ugljika trenutno predstavlja najviši stupanj učinka upravljanja ugljikom u sklopu Aerodroma Carbon Accreditation. Da bi to postigle, zračne luke moraju u najvećoj mogućoj mjeri smanjiti emisiju CO2 iz tih izvora pod njihovim nadzorom i nadoknaditi preostale preostale emisije ulaganjem u visokokvalitetne nadoknade ugljika. Zračne luke bez ugljika na razini 3 + aerodromske akreditacije za karbon moraju osigurati dokaze o poduzimanju svih radnji koje zahtijeva program (mapiranje njihovih emisija, smanjenje i uključivanje operativnih dionika na web mjestu zračne luke da učine isto) prije nego što ulože u nadoknadu ugljika ,

Jankovec je dodao: „Iako koncept neto nule ne omogućuje kompenzaciju, dostizanje neutralnosti ugljika prvo omogućava zračnim lukama da napreduju prema ambicioznijem CO2 upravljanju i ograničenjima. Sa opredjeljenjem europske zračne luke da dostigne Net Zero CO2 emisije pod svojom kontrolom od strane 2050 apsolutnim prioritetom, europske zračne luke nastavljaju stalni tempo do postizanja ciljeva između trenutne razine upravljanja ugljikom i ambicioznog cilja koji je pred nama. "

Niclas Svenningsen, koji je na čelu inicijative "Klimatska neutralnost sada" u Sekretarijatu UN-a za klimatske promjene (UNFCCC) u Bonnu, Njemačka komentirao je: "Oduševljeni smo što sve više i više zračnih luka u Europi postiže svoju teško osvojenu neutralnost ugljika svake godine , Primjećujemo da su zamahe zračne luke stvorene kroz desetljetni napredak u okviru akreditacije za karbon zračnih luka dodatno potaknut sve većom hitnošću reagiranja na klimatske nužde. »

Dodao je: «Europske zračne luke i dalje su primjer koji treba slijediti u području nedržavnih mjera za rješavanje klimatskih nepogoda. Iako imaju pogled na veliki cilj postizanja neto nulte emisije ugljika iz svojih operacija 2050, oni nastavljaju svoj inkrementalni rad na smanjenju utjecaja na klimu. Ovo je upravo ona vrsta vodeće industrije u kojoj se moramo suočiti s zastrašujućim i dosad neviđenim izazovom koji klimatske promjene predstavljaju. "

1Pogledajte zalog ovdje.

2Saznajte više o obvezi Net Zero by 2050 ovdje.

3Preuzmite svoj primjerak ACI EUROPE strategije održivosti ovdje.

4Zračne luke Laponija: Enontekiö (ENF), Ivalo (IVL), Kemi-Tornio (KEM), Kittilä (KTT), Kuusamo (KAO) i Rovaniemi (RVN)

5Ovdje preuzmite cijeli popis zračnih luka s ugljikom:
Potpuni popis zračnih luka s ugljikom.pdf

IPCC (Međuvladin panel za klimatske promjene) procijenio je da ukupne emisije CO2 zrakoplovstva predstavljaju 2% utjecaja globalnih emisija na klimatske promjene. Od tog broja, operacije u zračnim lukama samo do 5%.

Akreditacija za karbon u zračnoj luci jedini je globalni standard za upravljanje ugljikom u zračnim lukama. Njegov je cilj potaknuti i omogućiti zračnim lukama da smanje svoje emisije. U okviru toga zračne luke mogu se akreditirati na četiri progresivno ambiciozne razine akreditacije: Mapiranje, Smanjenje, Optimizacija i Neutralnost.

Ona se neovisno upravlja, institucionalno podržava i već je dobila pohvale Međunarodne organizacije civilnog zrakoplovstva (ICAO), Okvirne konvencije UN-a o klimatskim promjenama (UNFCCC) i Europske komisije (EC).

Izvorno razvio i pokrenuo ACI EUROPE u lipnju 2009, Akreditacija za karbon u zračnoj luci proširena je na zračne luke u Azijsko-Pacifiku, u studenom 2011 (u partnerstvu s ACI-om Azija-Pacifik) i na afričke zračne luke u lipnju 2013, (u partnerstvu s ACI-om Afrike) , Zračne luke u Sjevernoj Americi u rujnu 2014 (u partnerstvu s ACI-NA) i zračne luke u Latinskoj Americi i Karibima u prosincu 2014 (u partnerstvu s ACI-LAC).

Da biste saznali koje su zračne luke certificirane i njihovu razinu certifikacije, kliknite ovdje.

ACI EUROPE je Europska regija zračne luke International Airport (ACI), jedina svjetska udruga profesionalnih zračnih luka. ACI EUROPE predstavlja preko 500 aerodroma u 45 europskim zemljama. Naši članovi olakšavaju preko 90% komercijalnog zračnog prometa u Europi: 2.3 milijardi putnika, 21.2 milijuna tona tereta i 25.7 milijuna zrakoplovnih pokreta u 2018. Kao odgovor na klimatsku izvanrednu situaciju, u lipnju 2019 su se naši članovi obvezali postići neto nulte emisije ugljika za operacije pod njihovim nadzorom od strane 2050, bez nadoknade.

Komentari

Facebook komentari

Oznake: , , , , , , , ,

Kategorija: Naslovna stranica, Kakvoća zraka, Zrakoplovstvo / airlines, posao, Klimatske promjene, Emisije CO2, okolina

Komentari su zatvoreni.