Povežite se s nama

Obrazovanje

Dizajniranje Europe: studenti ESCP-a uče o ekonomskim i društvenim reformama u srcu Europe

PODJELI:

Objavljeno

on

Designing Europe je interaktivno i sveobuhvatno iskustvo učenja za studente master studija menadžmenta poslovne škole ESCP. Cilj mu je pokazati kako institucionalno djelovanje EU-a može poslužiti velikoj promjeni koju trebamo postići.

Ove godine, u kontekstu nadolazećih europskih izbora u lipnju, više od 1,200 studenata ESCP magistara menadžmenta iz njegovih 5 europskih kampusa (Pariz-London-Berlin-Torino-Madrid) predstavit će se institucijama EU-a i radit će na tematskoj tema u parlamentu: Green Deal.

ESCP obučava svoje buduće vođe o djelovanju EU

Već šesnaestu godinu za redom, oko 1,240 studenata ESCP-ovog Master in Management programa ima priliku sudjelovati u simuliranoj sjednici Europskog parlamenta, 6. i 7. ožujka 2024. Kroz vježbe igranja uloga, Designing Europe omogućuje studentima razumijevanje praktične funkcioniranje EU. U ulozi zastupnika u Europskom parlamentu, svaki se učenik uključuje u pregovore - na engleskom - koji kulminiraju glasovanjem i usvajanjem nacrta rezolucije od strane Europskog parlamenta. Predstavnici delegacija izlaze za riječ kako bi branili svoje prijedloge o kojima se raspravlja tijekom rasprava. Studenti zatim prezentiraju svoje projekte baru i brane ih kao pravi europarlamentarci

Projekt ima za cilj podići svijest o institucijama i procesima EU među budućim voditeljima škola.

Projektiranje europskih faza:

Online tečaj za razumijevanje osnova rada europskih institucija;

Prezentacija na kampusu o igri simulacije glasovanja po zakonu i igri uloga

Igra simulacije glasovanja o zakonu s 4 sata radionica po izaslanstvu prvog dana: studenti igraju svoju ulogu i nacrte doprinosa konačnoj rezoluciji (predstavlja se i glasa sljedeći dan na plenarnoj sjednici).

Oglas

Projektiranje Europe ima za cilj pomoći studentima da razumiju:

Logika i pozicije europskih institucionalnih igrača;

Kako se pregovara i usvaja odluke EU

Glavni izazovi s kojima se suočava EU, posebno u gospodarskom, socijalnom i ekološkom području (na primjer, kroz provedbu Europskog zelenog dogovora).

Nastavna vježba koja osnažuje ESCP-ov europski model

Jedna od glavnih dodanih vrijednosti Designing Europe je promicanje europskih studija, izvan specijaliziranih kolegija visokog obrazovanja (u političkim znanostima ili europskom pravu), ciljanjem na studente međunarodne poslovne škole. Program također pomaže razviti osjećaj europske pripadnosti među studentima i sveučilišnom zajednicom u cjelini.

"Povrh prenijetog znanja, studenti također jačaju svoje meke vještine. To je pravo iskustvo učenja kroz rad. Dizajniranje Europe mora biti ključna europska komponenta njihovog studijskog programa unutar našeg programa osposobljavanja, koji se temelji na sofisticiranoj kombinaciji kolegija i praktičnog iskustva, u multikulturalnom kontekstu“, ističe Yves Bertoncini, konzultant za europske poslove, pridruženi profesor i pedagoški koordinator Designing Europe.

"Naši studenti jako cijene ovu inicijativu i ona jača naš europski identitet i DNK naše škole, čiji je cilj osposobiti buduće međunarodne menadžere. U vrijeme kada slavimo pedesetu obljetnicu našeg europskog modela, Designing Europe je idealno prikladan na miješanje kultura i informacija. Stoga smo ponosni što ujedinjujemo naše kampuse, zahvaljujući ovom projektu, za europsku izvrsnost, otvorenost prema svijetu i napredak. U vrijeme kada nas velike ekološke, društvene i tehnološke transformacije podsjećaju na važnosti europskih institucija, uvjereni smo u važnost rada na predanosti naših studenata koji će sutra biti spremni imati stvaran utjecaj na naše društvo", zaključuje Léon Laulusa, direktor ESCP-a.

O Poslovnoj školi ESCP

Poslovna škola ESCP osnovana je 1819. godine. Škola je odabrala poučavanje odgovornog vodstva, otvorenog prema svijetu i temeljenog na europskom multikulturalizmu. Šest kampusa u Berlinu, Londonu, Madridu, Parizu, Torinu i Varšavi odskočne su daske koje studentima omogućuju da iskuse ovaj europski pristup menadžmentu.

Nekoliko generacija poduzetnika i menadžera obučeno je u čvrstom uvjerenju da poslovni svijet može hraniti društvo na pozitivan način.

Ovo uvjerenje i ESCP-ove vrijednosti - izvrsnost, posebnost, kreativnost i pluralnost - svakodnevno vode našu misiju i grade njenu pedagošku viziju.

Svake godine ESCP prima više od 10,000 5,000 studenata i 130 XNUMX menadžera iz XNUMX različitih nacionalnosti. Njegova snaga leži u mnogim programima poslovne obuke, općim i specijaliziranim (Bachelor, Master, MBA, Executive MBA, PhD i Executive Education), a svi oni uključuju iskustvo u više kampusa.

Sve počinje ovdje. Web stranica: www.escp.eu

Pratite nas na Twitteru: @ESCP_BS

Podijelite ovaj članak:

EU Reporter objavljuje članke iz raznih vanjskih izvora koji izražavaju širok raspon stajališta. Stavovi zauzeti u ovim člancima nisu nužno stavovi EU Reportera.

Trendovi