Paul Nicholls licitira za osvajanje rekordnog zlatnog kupa

PODJELI:

Objavljeno

on

Trener britanskog prvaka Paul Nicholls ide na ovogodišnji Cheltenham Festival natječući se za pobjedu na najvećoj utrci tjedna - Cheltenham Gold Cupu - po peti put u rekordnoj utakmici.

Nicholls se smatra jednim od najuspješnijih trenera konjskih utrka National Hunt u povijesti. Pobijedio je na natjecanju Blue Riband 1999., 2007., 2008. i 2009. godine. Ako Bravemansgame pobijedi ove godine, izjednačit će rekord koji je postavio Pat Taaffe.

Prošlogodišnji drugoplasirani ponovno protiv Galopina Des Champsa

Bravemansgame je 16/1 u igri klađenje na Cheltenham Festival za Zlatni kup. Devetogodišnji konj završio je odmah iza Galopina Des Champsa u obnovi utrke 2023. - izvrsna vožnja bivšeg pobjednika King Georgea VI.

Branitelj naslova jedan je od vodećih Cheltenham savjeti ove godine, tako da će Bravemansgame trebati veliku izvedbu da preokrene formu s irskim konjem u četvrtom danu natjecanja. Trkač Willieja Mullinsa ulazi u utrku zahvaljujući pobjedi u Irish Gold Cupu samo nekoliko tjedana ranije.

Nicholls zna sve o pripremi konja za Zlatni kup. Vodio je Bravemansgame tri puta ove sezone, a posljednji put se pojavio na Kralj George VI. Chase gdje je bio drugi iza Hewicka. Trener Ditcheata od tada mu je dao malo slobodnog vremena kako bi bio što svježiji za svoj zadatak na festivalu u Cheltenhamu.

Henderson zaostaje za Nichollsom u poretku prvenstva za trenere

Utrka za sezonu 2023/24 Trenersko prvenstvo pokazuje da je blizu ove sezone s Nichollsom, Danom Skeltonom i Nickyjem Hendersonom u sveukupnom sastavu s izvrsnim izgledima da završi na vrhu poretka na kraju kampanje.

Henderson je na trećem mjestu na Cheltenham Festivalu, a pobjeda u dugometražnoj utrci pomoći će mu da smanji zaostatak za svojim suparnicima. Bivši trener prvaka osedlat će Shishkina u njegovom prvom pokušaju četvrtog dana natjecanja.

Shishkin je pobijedio u Grade Two Denman Chaseu u svojoj posljednjoj vožnji prije nastupa u Cheltenham Gold Cupu. Bivši pobjednik Arkle Challenge Trophyja završio je drugi u Ryanair Chaseu na mitingu prije 12 mjeseci.

Snažan izazov iz Irske

Kakva utrka! 👏 Uzbudljiva obnova 1. razreda John Durkan Memorial Punchestown Chase dok Fastorslow potvrđuje formu s Galopinom Des Champsom, a sedmogodišnjak je postigao tijesan rezultat od Appreciate It pod vodstvom JJ Slevina za trenera Martina Brassila 🏆 pic.twitter.com/ zOrSilqtDS — Punchestown (@punchestownrace) 1728785772310933580. studenog 5

Mullins nije jedini trener iz Irske koji ima trkača na ovogodišnjem Cheltenham Gold Cupu. Fastorslow će predstavljati Martina Brassila. Irski konj imao je izvrsnih 12 mjeseci, jer je pobijedio na Punchestown Gold Cupu i John Durkan Chaseu 2023. godine.

Fastorslow je prošlog mjeseca bio drugi na Irish Gold Cupu 2024. na Dublin Racing Festivalu. Vratio se kući nešto više od četiri dužine iza Galopina Des Champsa na tom prestižnom natjecanju u Irskoj.

Gerri Colombe je još jedan vodeći natjecatelj iz Irske koji ove godine prvi put kuša Cheltenham Gold Cup. Imao je izvrsnu početničku kampanju prošle sezone, ali se morao zadovoljiti mjestom drugoplasiranog u Brown Advisory Novices' Chase. Njegove veze će se nadati da će ovaj put na sastanku završiti u ograđenom prostoru pobjednika.

Cheltenham Gold Cup 2024. održava se u petak, 15. ožujka u 15:30 (GMT).