# S&D - Europska je odgovornost voditi klimatske akcije i ubrzati provedbu #SDG-a

| Rujna 27, 2019
Europska unija je dužna preuzeti odgovornost i osigurati poduzimanje odgovarajućih aktivnosti za aktivno rješavanje problema klimatskih promjena. Ovo je ključna poruka delegacije socijalista i demokrata iz New Yorka koja je aktivno sudjelovala na sastanku na vrhu o klimatskim akcijama 2019, samitu ciljeva održivog razvoja i financiranju dijaloga na visokoj razini.

Zastupnici S&D, potpredsjednica zadužena za Green New Deal, Miriam Dalli, koordinator odbora za razvoj (DEVE), Udo Bullmann, član odbora DEVE Marc Tarabella i član Odbora za okoliš (ENVI), Javier López, također su se pridružili klimatski udar u New Yorku i u državama članicama EU-a, zahtijevajući mjere u borbi protiv klimatskih promjena. Izaslanstvo za istraživanje i razvoj održalo je sastanke s ključnim dionicima i sudjelovalo u raspravama o rješavanju problema klimatskih promjena. Ovogodišnja Generalna skupština Ujedinjenih naroda uključila je samit o klimatskim akcijama čiji je cilj omogućiti provedbu 2030 Agende za održivi razvoj.

Potpredsjednica S&D za Green New Deal, Miriam Dalli, rekla je: „EU mora preuzeti vodeću ulogu u reagiranju na klimatske nužde. Budući da će američka administracija unaprijed ići na klimatske promjene i zabrinjavajući razvoj događaja u Brazilu i drugdje, Europska unija mora voditi s prednje strane.

„Obveze preuzete na sastanku na vrhu o klimatskim akcijama nisu bile dovoljne i učinit ćemo sve kako bismo poboljšali naše ambicije. Moramo smanjiti naše emisije u Europi za 55% za 2030 kako bismo postigli ekonomiju bez ugljika prije 2050. Ovo će biti velika transformacija za naše društvo i moramo osigurati da to bude izvedeno na fer i održiv način. "

Koordinator S&D-a u Odboru za razvoj, Udo Bullmann, rekao je: „Da bi se postigla jednaka, održiva i poštena društva, Europa i ostatak svijeta moraju ispuniti ciljeve održivog razvoja. Ciljevi su univerzalni i nedjeljivi: ne možemo postići mir ako ne zaustavimo klimatske promjene; ne možemo zaustaviti klimatske promjene bez suočavanja sa nejednakostima u našim društvima. Naša politička skupina govori glasno i jasno da SDG-ovi moraju voditi sve što čini nova Europska komisija i osigurati da su naše unutarnje politike u skladu s našim vanjskim politikama. "

Zastupnici S&D-a zastupnici su u New Yorku #UNGA i sa sobom donose naš poziv na klimatske akcije i ubrzanje provedbe ciljeva održivog razvoja. Više iz @Miriamdalli, @UdoBullmann, @marctarabella i @fjavilopez

Komentari

Facebook komentari

Oznake: , , , , , ,

Kategorija: Naslovna stranica, EU, Mišljenje, Socijalista i demokrata grupe

Komentari su zatvoreni.