Povežite se s nama

EU

Izaslanstva Europskog parlamenta biraju svoje urede

PODJELI:

Objavljeno

on

246377_10154935179325107_10154935178455107_5878_2482_bIzaslanstva Europskog parlamenta, službena tijela koja održavaju i razvijaju njegove kontakte s trećim zemljama, izabrala su svoje predsjedatelje i zamjenike. Sastavi delegacija odražavaju politički sastav Doma. Izaslanstva su također dužna zastupati stavove koje je iznio Parlament u cjelini.

Sastav ureda delegacija naći ćete u nastavku:

DELEGACIJA PREDSJEDNIK 1. POTPREDSJEDNIK 2. POTPREDSJEDNIK
Delegacija za odnose s Palestinskim zakonodavnim vijećem (DPLC) Martina ANDERSON (GUE / NGL, UK) Marita ULVSKOG (S&D, SE) Margrete AUKEN (Zeleni / EFA, DK)
Delegacija za odnose sa zemljama Mercosura (DMER) Francisco ASSIS (S&D, PT) Pablo IGLESIAS (GUE / NGL, ES) Elisabetta GARDINI (EPP, IT)
Delegacija za odnose s Panafričkim parlamentom (DPAP) Michael GAHLER (EPP, DE) Fredrick FEDERLEY (ALDE, SE) Maria HEUBUCH (Zeleni / EFA, DE)
Delegacija za odnose s Federativnom Republikom Brazil (D-BR) Paulo Rangel (EPP, PT) Antonio MARINHO E PINTO (ALDE, PT) Carlos ZORRINHO (S&D, PT)
Delegacija za odnose sa zemljama Mašreka (DMAS) Marisa MATIAS (GUE / NGL, PT) Ramona Nicole MANESCU (EPP, RO) Gilles PARGNEAUX (S&D, FR)
Delegacija za odnose sa zemljama Andske zajednice (DAND) Luis de GRANDES PASCUAL (EPP, ES) Tania GONZALEZ PENAS (GUE / NGL, ES) Izaskun BILBAO BARANDICA (ALDE, ES)
Delegacija za odnose s Australijom i Novim Zelandom (DANZ) Michael THEURER (ALDE, DE) Axel VOSS (EPP, DE) Jacqueline FOSTER (ECR, UK)
Delegacija za odnose sa zemljama Magreba i Unijom Arapskog Magreba (DMAG) Antonio PANZERI (S&D, IT) Tokia SAÏFI (EPP, FR) Fernando MAURA BARANDIARAN (ALDE, ES)
Delegacija u Zajedničkom parlamentarnom odboru EU-a i Meksika (D-MX) Teresa JIMENEZ-BECERRIL (EPP, ES) Pina PICIERNO (S&D, IT) José BLANCO LOPEZ (S&D, ES)
Delegacija za odnose s Arapskim poluotokom (DARP) Michèle ALLIOT-MARIE (EPP, FR) Alessia MOSCA (S&D, IT) Salvatore CICU (EPP, IT)
Delegacija u Zajedničkom parlamentarnom odboru EU-a i Čilea (D-CL) Constanze KREHL (S&D, DE) Renate WEBER (EPP, RO) Eleonora FORENZA (GUE / NGL, IT)
Delegacija u Zajedničkom parlamentarnom odboru EU-a i Turske (D-TR) Manolis KEFALOGIANNIS (EPP, EL) Miltos KYRKOS (S&D, EL) Takis HADJIGEORGIOU (GUE / NGL, CY)
Delegacija za odnose s Irakom (D-IQ) David CAMPBELL BANNERMAN (ECR, UK) Brian HAYES (EPP, IE) Javier COUSO PERMUY (GUE / NGL, ES)
Delegacija za odnose s Južnom Afrikom (D-ZA) Hans VAN BAALEN (ALDE, NL) Boris ZALA (S&D, SL) Sabine VERHEYEN (EPP, DE)
Delegacija za odnose sa zemljama Južne Azije (DSAS), Jean LAMBERT (Zeleni / EFA, UK) Ian DUNCAN (ECR, UK) Richard HOWITT (S&D, Velika Britanija)
Delegacija pri Zajedničkom parlamentarnom odboru Europske unije i Bivše jugoslavenske Republike Makedonije (D-MK) Alojz PETERLE (EPP, SL) Sergej STANIŠEV (S&D, BG) Anđeo DŽAMBAZKI (ECR, BG)
Delegacija za odnose sa Švicarskom, Islandom i Norveškom (SIN) i u Zajedničkom parlamentarnom odboru Europskog gospodarskog prostora (EEA) (DEEA) Jørn DOHRMANN (ECR, DK) Anna HEDH (S&D, SE) Marit PAULSEN (ALDE, JI)
Delegacija za odnose s Japanom (D-JP) Petr JEZEK (ALDE, CZ) Romana TOMC (EPP, SL) Karin KADENBACH (S&D, AT)
Izaslanstvo u Parlamentarnom vijeću EU-a i Srbije za stabilizaciju i pridruživanje (D-RS) Eduard KUKAN (EPP, SK) Paul TANG (S&D, NL) Igor ŠOLTES (Zeleni / EFA, SL)
Delegacija u Odboru za parlamentarnu suradnju EU-Rusija (D-RU) Othmar KARAS (EPP, AT) Liisa JAAKONSAARI (S&D, FI) Jiri MASTALKA (GUE / NGL, CZ)
Delegacija u Parlamentarnom vijeću EU-a i Crne Gore za stabilizaciju i pridruživanje (D-ME) Anneliese DODDS (S&D, UK) Mairead McGUINNESS (EPP, IE) Iliana IOTOVA (S & A, BG)
Delegacija za odnose s Bjelorusijom (D-BY) Bogdan ZDROJEWSKI (EPP, PL) Andrejs MAMIKINS (S&D, LT) Valdemar TOMAŠEVSKI (ECR, LT)
Delegacija za odnose s Bosnom i Hercegovinom i Kosovom (DSEE) Tonino PICULA (S&D, HR) Dubravka ŠUICA (EPP, HR) Ulrike Lunacek (Zeleni / EFA, AT)
Delegacija za odnose s Kanadom (D-CA) Bernd KÖLMEL (ECR, DE) Godelieve QUISTHOUDT-ROWOHL (EPP, DE) Glenis WILLMOTT (S&D, Velika Britanija)
Delegacija za odnose s Izraelom (D-IL) Fulvio MARTUSCIELLO (EPP, IT) Olga SEHNALOVA (S&D, CZ) ZEMLJAČ Bastiaan (ECR, NL)
Delegacija za odnose s Indijom (D-IN) Geoffrey VAN ORDEN (ECR, UK) Neena GILL (S&D, Velika Britanija) Cora VAN NIEUWENHUIZEN (ALDE, NL)
Delegacija za odnose sa zemljama jugoistočne Azije i ASEAN-om: Udruženje država jugoistočne Azije (DASE) Werner LANGEN (EPP, DE) Marc TARABELLA (S&D, BE) Jeroen LENAERS (EPP, NL)
Delegacija za odnose s Korejskim poluotokom (DKOR) Nirj DEVA (ECR, UK) Paul RÜBIG (EPP, AT) Nedžmi ALI (ALDE, BG)
Delegacija za odnose s Afganistanom (D-AF) Petras AUSTREVICIUS (ALDE, LT) Eva JOLY (Zeleni / EFA, FR) Lars ADAKTUSSON (EPP, SV)
Delegacija za odnose s Iranom (D-IR) Janusz LEWANDOWSKI (EPP, PL) Connie ERNST (GUE / NGL, DE) Alessandra MORETTI (S&D, IT)
Delegacija u parlamentarnim odborima za suradnju EU-Kazahstan, EU-Kirgistan i EU-Uzbekistan i za odnose s Tadžikistanom, Turkmenistanom i Mongolijom (DCAS) Iveta GRIGULE (NI, LV) Gabrielus LANDSBERGIS (EPP, LT) Tatjana ZDANOKA (Zeleni / EFA, LV)
Delegation for relations with the People’s Republic of China (D-CN) Jo LEINEN (S&D, DE) Reinhard BÜTIKOFER (Zeleni / EFA, DE) Frank ENGEL (EPP, LU)
Delegacija u Parlamentarnom vijeću EU-a i Albanije za stabilizaciju i pridruživanje (D-AL) Monica Luisa MACOVEI (EPP, RO) Elena SCHLEIN (S&D, IT) Ivan JAKOVČIĆ (ALDE, HR)
Delegacija za odnose sa zemljama Srednje Amerike (DCAM) Sofia SAKORAFA (GUE / NGL, EL) Gabriel MATO (EPP, ES) Caterina CHINNICI (S&D, IT)
Delegacija u parlamentarnom odboru CARIFORUM-EU (DCAR) Boleslaw PIECHA (ECR, PL) Birat će se 6 Maurice PONGA (EPP, FR)
Delegacija za odnose sa Sjedinjenim Državama (D-US) David McALLISTER (EPP, DE) Jeppe KOFOD (S&D, DK) Marietje SCHAAKE (ALDE, NL)
Delegacija u odborima za parlamentarnu suradnju EU-Armenija, EU-Azerbejdžan i EU-Gruzija (DSCA) Sajjad KARIM (ECR, UK) Elisabeth KOSTINGER (EPP, AT) Antanas GUOGA (ALDE, LT)
Izaslanstvo u Odboru za parlamentarnu suradnju EU-Moldavija (D-MD) Andi-Lucian CRISTEA (S&D, RO) Dawid Bohdan JACKIEWICZ (ECR, PL) Michal BONI (EPP, PL)
Izaslanstvo u Odboru za parlamentarnu suradnju EU-Ukrajina (D-UA) Andrej PLENKOVIĆ (EPP, HR) Tibor SZANYI (S&D, HU) Kaja KALLAS (ALDE, ET)

Sastav ureda multilateralnih parlamentarnih skupština:

  Delegacija u Parlamentarnoj skupštini AKP-EU Delegacija u Parlamentarnoj skupštini Unije za Mediteran Izaslanstvo u Parlamentarnoj skupštini Euronest Delegacija za odnose s Parlamentarnom skupštinom NATO-a Delegacija u Euro-latinskoameričkoj parlamentarnoj skupštini
STOLICA Louis MICHEL (ALDE, BE) Martin SCHULZ (S&D, DE) Heidi HAUTALA (Zeleni / EFA, FI) Eva KAILI (S&D, EL) Ramón JÁUREGUI ATONDO (S&D, ES)
1. VICE-STOLICA Michèle RIVASI (Zeleni / EFA, FR) Zigmantas BALČYTIS (S&D, LT) Arnaud DANJEAN (EPP, FR)
2. VICE-STOLICA João FERREIRA (GUE / NGL, PT) Ryszard Czarnecki (ECR, PL) Georgios KYRTSOS (EPP, EL)
3. VICE-STOLICA Kashetu KYENGE (S&D, IT) Andrea BOCSKOR (EPP, HU)
4. VICE-STOLICA Renaud MUSELIER (EPP, FR) Rolandas PAKSAS (EFDD, LT)
5. VICE-STOLICA Daniel HANNAN (ECR, UK)
6. VICE-STOLICA Louis-Joseph ANSCOUR (S&D, FR)
7. VICE-STOLICA Piernicola PEDICINI (EFDD, IT)
8. VICE-STOLICA Andrzej DUDA (ECR, PL)
9. VICE-STOLICA Fernando RUAS (EPP, PT)
10. VICE-STOLICA Javier NART (ALDE, ES)
11. VICE-STOLICA Juan Fernando LÓPEZ AGUILAR (S&D, ES)
12. VICE-STOLICA Jadwiga WIŚNIEWSKA (ECR, PL)

 

REF. : 20141024IPR76218

Podijelite ovaj članak:

EU Reporter objavljuje članke iz raznih vanjskih izvora koji izražavaju širok raspon stajališta. Stavovi zauzeti u ovim člancima nisu nužno stavovi EU Reportera.

Trendovi